Drobečková navigace

Úvodní stránka > Dění v obci > Turistika

Turistika + cykloturistika

STEZKY V OKOLÍ

V blízkém okolí je vyznačena virtuální stezka: Černíkov - Pušperk - Ruchomperk - Stará Ves - Černíkov. Mapa na www.kdynsko.cz, záložka "interaktivní mapa".

 

Autokemp a tábořiště  Úžlebec

Autokemp "Úžlebec" se nachází 7 km severovýchodně od Kdyně v Pošumaví na rozhraní okresů Domažlice a Klatovy (Domažlice 18 km, Klatovy 16 km) a 17 km od státních hranic se SRN.Přístupové cesty do kempu jsou značeny.Kemp se nachází v nadmořské výšce 491 m.Rozloha 2,3 ha, z toho 0,8 ha vodní plochy.Povrch travnatý s mladými stromy.Přístupová cesta je asfaltová, celý areál je oplocen a osvětlen.Ubytovat se tu mohou jak návštěvníci s obytnými přívěsy, tak se stany.

K dispozici je 20 elektrických přípojek.Kapacita 20 karavanů a 20 stanů.Dále nabízíme pobyt ve čtyřech chatkách po čtyřech lůžkách.Kemp je dále vybaven sociálním zařízením (WC, sprchy), u vodní plochy plážovou sprchou.K dispozici je stánek s občerstvením, volejbalové hřiště, stolní tenis, dětské pískové hřiště, taneční lení parket a pravidelnými tanečními zábavami, dětská skluzavka do vody, vodní tobogán pro děti i dospělé dlouhý 48 m.

tobogan

Z výletů doporučujeme návštěvu obou okresním měst a jejich okolí, zámek Chudenice (10 km), vrch Koráb (8 km) s hotelem a restaurací a dále na Šumavu (40 km).Kemp je vhodný pro svoji polohu a klidné prostředí pro všechny generace návštěvníků:
Těšíme se na vaši návštěvu.


 

Kempingsplatz "ÚŽLEBEC" befindet sich 7 km nordöstlich vom Gde.Kdyně, nah dem Böhmerwald, an der Grenzscheide der Lkr.Domažlice und Klatovy (Domažlice 18 km / Klatovy 16 km) und cca 16 km von den BRD/CZ-Grenzen.Die Zutrittsstrassen sind markiert.Er liegt in der Höhe 491 m und umfast ca 23.000 qm, davon ca 8.000 qm Wasserfläche.Oberfläche deckt Grass und junge Bäume:Der Zutrittsweg wurde mit Asphalt befeistigt, ganzer Kemping ist umgezaunt und beleuchtet.Er passt für dir Besucher mit den Zelten und Wohnwägen.

Den Besuchen stehen 20 Stromanschlüsse zur Verfügung.Kapazität beträgt 20 Wohnwägen und 20 Zelten mit entsprechen - den Sanitäreinrichtungen - WC, Duschen und Dusche am Strand.Dazu bietet der Kempingspatz Unterkunft in vier 4-Bettholzbungalows.Die Besucher können im Kiosk einkaufen und Sport treiben z.B. Tischtennis, Woleyboll.Für die Kinder gibt es Spielplatz mit Sand, die Kinder wasserrutsche und für alle 48 m lang Wassertobogan.Abend können die Besucher tanzen auf dem Sommerparket bie den regelmässigen Tanzabenden.

Es wird den Besucher ein Besuch in beiden Lkr-Städten empfohlen, sowie auch deren Umgebung, Schloss Chudenice (ca 10 km), Hügel Koráb mit einem Hotel, Restaurant und Aussichtsturm (ca 8 km) und Böhmerwald (ca 40 km).Unser Kempingsplatz ist wegen seine Lage und ruhige Umgebung passend für alle Generetion von Besuchern.
Wir freuen uns über Ihren Besuch!

Provozovatel:
Obec Černíkov
tel. 379 797 170
e-mail:ou@cernikov.cz

Nájemce:   sezona  roku 2020 je nájemcem areálu   Úžlebec:  

Jiří Velíšek a Josef Šuster

(tel. 777 497 809)

 

Betriebshührer:
Gemeinde Černíkov
Tel.:+420 379 797 170


Autokemp

TIPY NA VÝLETY V OKOLÍ:

Směrem na Klatovy - dále na Šumavu (Sušicko, Železnorudsko,...)

Směrem na Domažlice - Chodsko (Újezd, Výhledy, Klenčí, Trhanov, ...)

Směrem na Kdyni - hraniční přechod Všeruby do SRN

Hustá síť cyklostezek!!!

zřícenina hradu Ruchomperk v Černíkově (cca 1 km)

zřícenina hradu Liška na Pušperku (cca 2 km)

vodní hrad Švihov (cca 15 km)

hrad Rýzmberk u Kdyně (cca 15 km)

muzeum řemesel v Kolovči, kolovečská keramika  (cca 12 km)

Domažlice - Chodsko (cca  25 km)

Klatovy (cca 18 km)

rozhledna Koráb u Kdyně (cca 8 km)

rozhledna Bolfánek u Chudenic (cca 8 km)

Chudenice - Americká zahrada, muzeum, Kvapilova jezírka

galerie Klenová, Janovice nad Úhlavou (cca 20 km)

poutní místo u Dobré vody - Pocinovice (cca 15 km)

rozhledna - vyhlídka od kostela Sv. Markýty (cca 8 km)